Різдвяний фотонарис, або Аптечні враження одного хлопчика (Благодійний ярмарок «Діти для дітей»)

Велелюдно було цьогоріч на щедрого Святого Миколая у київській Аптеці-музеї, що на Подолі (вул. Притисько–Микільська, 7): тут при значному напливі відвідувачів — головним чином, дітлахів у супроводі батьків чи дідусів та бабусь — протягом усієї неділі 19 грудня 2010 р. вирувало бурхливе життя святкового ярмарку з нагоди дня Св. Миколая «Діти для дітей».

Програма ярмарку була досить насиченою як у святковій частині, так і у царині професійної майстерності якнайширшого спектру, і навіть передбачала окремі блоки — для дітей та для дорослих. Отже молодші мали можливість захопитися розписом ґудзиків та дерев’яних виробів, виготовленням м’яких іграшок з тканини, витворів з повітряного пластиліну, сережок та браслетів, об’ємних картин, гірлянд з повсті, різдвяних вінків, декоративних подарункових листівок тощо. Дітворі пропонувалися також розвиваючі ігри, сеанси казкотерапії, художній тренінг від школи театрального мистецтва, тренінг-сюрприз, святкова лотерея та навіть рухливі ігри та змагання з елементами зимового екстріму під відкритим та морозним Подільським небом.

З морозцю дуже приємне враження на малечу справляло чаювання та частування у підвалі аптечного замку, — в компанії з абсолютно живою, справжньою і приязною казковою красунею-принцесою і застиглим під блискавкою стародавніх сторічь серед запилених склянок та реторт середньовічним бородаєм, — чи то ще алхіміком, чи то вже аптекарем, — якій все тре і тре у своїй вічній ступі завітний порох здоров’я та життя. Але з глибин віків — у високотехнологічне святкове сьогодні: під новорічною ялинкою охочі отримали ексклюзивну можливість за допомогою програми «Скайп» довірчо поспілкуватися з Генеральним Св. Миколаєм, що має штаб-квартиру на Північному Полюсі, — і в режимі реального часу, безпосередньо та відповідально подякувати йому за отримані вранці подарунки.

А тим часом, на увагу дорослої аудиторії чекали лекції, тренінги та майстер-класи з широкого кола актуальних тем: офіс-йога для вагітних та прас-денс для майбутніх мам, вигодовування груддю та клітинна терапія тощо. Серед затинків музейних експозицій надавали професійні консультації батькам педіатр та дитячий психолог. Тобто, панувала атмосфера, у якій переплілися між собою гірлянди доброго гумору казкових героїв та сімейної уваги до працелюбності і здоров’я підростаючого покоління, духу минулого та вікової мудрості медицини і фармації. Варто зазначити, що окрім щирої гостинності, яку розповсюджував під сводами старовинної аптеки Св. Миколай, — він вручав своїм маленьким гостям цілком реальні новорічні подарунки у вигляді якісних дитячих засобів для догляду за тілом.

За словами директора Аптеки-музею, доцента Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Наталі Шолойко, подібні заходи заклад проводить вже не в-перше — і вочевидь не в останнє, а майже всю організацію святкового ярмарку «Діти для дітей», зокрема й виконання численних анімаційних ролей улюблених героїв дітвори, взяли на себе студенти Києво-Могилянської Академії, — отже, вищі навчальні заклади столиці також долучилися до організації корисного сімейного свята. І особливо приємно, що саме аптечний заклад — тим більше діючий столичний аптечний заклад, що заснований у 1728 р., а з 1988 р. додатково виконує просвітницьку функцію музею фармації, — з такою щирою гостинністю розчахнув свої двері перед маленькими киянами, запаливши в їх серценятах солодкий захват Новорічних свят.

Автор: Пилип Снєгірьов

Підрозділ: